Ekonomický Pell-Mell

in cesky •  2 years ago 

@petrvl píše, že je krize. To jistě ano. Západní civilizace, morálních hodnot, prakticky všech institucí... Ale hospodářská krize, případně finanční, to není. Alespoň ne u nás a u našich nejbližších sousedů. Situaci v Albánii, ve Venezuele, Zimbabwe a jinde nerozumím a netroufám si ji proto ani posuzovat.

Ale když se podívám z okna, nevidím ušmudlané děti probírající se popelnicemi, žebrající důchodce, ani davy nezaměstnaných před fabrikami. Ostatně ani ty fabriky už u nás nejsou moc vidět.

Jistě, nerodí se děti, plundrujeme přírodní bohatství, vyrábí se šunty pokud možno na jedno použití, korupčníci si berou příklad z Nigérie a ledascos nefunguje, jak by mělo. Mladí lidé mohou zapomenout na to, že by si z normálního příjmu koupili byt už nejen v Praze...

Ale tak nějak to všechno funguje. Lidé chodí do práce, dostávají platy, za které se uživí a v zimě si zajednou na hory a v létě k moři... Mají dost i na pivo v hospodě, kde si mohou zanadávat na to, jak se mají špatně. Ženy snad chodí za týmž účelem do fitek, ke kadeřnici nebo do kavárny... No není nám tu krásně?

Hospodářská i ekonomická krize jistě jednou vypuknou. Čím později, tím víc to pak bude bolet. Ale jako si většina doktorů nepřeje, aby během jejich směny umřel pacient, a proto s ním dělají psí kusy, aby vydržel do kolegovy směny, tak ani politik si nepřeje, aby krize vypukla během jeho funkčního období. A tak ji oddaluje nejrůznějšími krátkodobými opatřeními...

A nás zajímá, co udělají kryptoměny, až ta krize přijde? To opravdu nikdo neví. Jsou možné jen tři varianty. Jedna z nich určitě vyhraje... Ale u steemu určitá zákonitost vidět je.

Když klesá bitcoin, steem klesá také. A když bitcoin stoupá, tak steem pokračuje v klesání. Z toho je vidět, že cena steemu není provázána se všemi kryptoměnami. Má i svoji vnitřní logiku.

@petrvl píše, že cena steemu poroste, až bude fungovat jako uzavřený ekosystém. Nemyslím si, že by tak někdy mohl fungovat. Zatím steem funguje jako hrací žeton třeba v ruletě. Do hry si musíte koupit žetony. Po skončení hry si vyhrané nebo zbylé zase převedete na fiat měnu. Copak se s nimi dá někde platit?

@petrvl s nimi na Steemitu někomu platí. A co udělá se steemem ten najatý? Nechá si ho? Asi ne. A kdyby ho použil jako patidlo zase pro někoho na Steemitu, tak ten někdo ho vyvede do fiatu. I kdyby těch mezičlánků bylo řekněme deset.

Jak z toho ven? Nevím. Steem je moje jediná kryptoměna, kterou držím. Rozhodně do něj nespořím a spořit nebudu. Je to pro mě až příliš velké riziko. Arbolet je varovným příkladem. Také nejsem schopen technicky účet zvládat. Jednou se mi do něj někdo může dostat...

Takže v postavení rybičky, sotva 1/4 delfína, můžu jen doufat, že se cena třeba jednou zvedne, protože velryby v tom jsou za miliony, tak je přeci v jejich zájmu něco vymyslet... Ale ony se můžou potichu zdekovat. A mnohé to také jistě dělají a další už udělaly.

No. A stále lépe a lépe ovládám Steemit a jeho klonové aplikace. Naučil jsem se se Steemauto. Návratnost upvotu skoro 70%. Ale pochopil jsem, že upvoty jsou politika. Že v nich o maximální zisk nejde.

Tokeny. Udělal jsem chybu. Nasyslit si plánovanou částku a pak začít prodávat bylo špatně. Správně bylo polovinu prodávat, polovinu stakovat. Tak příště...

Každý token má vlastně svůj příběh. Časo růst zakončený strmým pádem. Ale na tokenech svoji ziskovost zakládat nemůžu.

Actifit prodělává zajímavý vývoj. Čím více uživatelů, tím hůře pro ně. Je to tak správně?

Drugwars... @petrvl a @tazi jsou v první stovce. já se tam taky pomaloučku prohrabávám... Buduji, povyšuji... Ale není to špatně? Kdybych prodával drogy, alespoň by mi to vyneslo pár desítek futures denně... Takhle to leze stračně pomalu. Buduju ekonomickou základnu. Ale nezmění se zase pravidla? Bude mi ta základna nakonec k něčemu?

Pokud teď přijde někdo zvenku, podle mě se nechytá. Je to jednak složité, jednak by musel investovat skutečné peníze, aby nás fříve začnuvší dohonil. Nevím, kolik hráčů denně přibývá, ale nevidím to moc pozitivně.

Což bohužel platí i o Steemitu. Kdybyste měli vysvětlit úplnému nováčkovi, jak to tu všechno, ale všechno funguje, jak dlouho by Vám to trvalo? Neotrávilo by ho to? Přijde mi to tady všechno moc komplikované. Nováčci přijdou, uvidí, nepochopí, seknou s tím. Taky nevím, jak z toho ven. A zase mohu jen doufat... Třeba až skončí léto, lidé se vrátí z dovolených...

Nejsem pesimista. nějak to dopadne. Kdybych o tuhle svoji hračku přišel, bylo by mi to líto. Ale už jsem ledasčím v životě přišel i o víc času. A tohle mě pořád baví.

Tak pozítří se mi vrátí syn z tábora skončí tak pro mě dovolená...
QmZdEgdEG3gM7H2SwXosyGgGNMV2NanfmiFcMKgeQgEc2i.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ve včerejším actifitu jsem uvedl odkaz na tržiště, kde se dá platit Steemem a SBD ;-)

Ano, znám taskr. Nesleduji ho. Seno tam asi neprodám a nenapadá mě, jakou službu bych tam mohl nabízet či poptávat.
Jejich token zrovna nestoupá.

Seno tam opravdu neprodáš :-). Zatím jsem viděl jen čtyři nabídky. Vesměs šlo o napsání něčeho.
Token se používá jen na vnitřní platbu na taskru.

Ony se za kryptoměny obecně poptávají a nabízejí služby, které jsou konec konců zbytné. Snad jen zatím.

Ještě to není zažité.

!BEER

Díky.

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @bucipuci, here is your BEER token. Enjoy it!

Ta složitost je největší problém kryptoměn a jejich používání, rozšíření mezi masy uživatelů...

Ono je to individuální. Koho to baví, tak pro něj to složité není.

Pokud se do toho "zažere", tak určitě ne. Každopádně ten začátek může mnohé odradit. Ale zase se tím vyfiltrují osoby méně aktivní :-)

!BEER

  ·  2 years ago (Edited)

Díky za pivko ;-) Já jsem všechny svoje neuváženě stakoval, tak nemůžu vrátit. Vrátím později ;-)

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @jjprac, here is your BEER token. Enjoy it!

zítra bude airdrop DWD takže místo svých future budeš mít ve steem-engine drugwars tokeny v poměru plus mínus 0.13 plus budou pak dávat tokeny další tejden za to když jsi něco ve hře utratil a tenhle tejden budou jednotky cenou za polovic tak možná nějaké dwd vrazit do toho... :)

Jestli můžeš, sdílej zkušenosti.

no rozhodně hned jak vyjde token tak dám buy order někam hodně nízko :)
jinak už tam je ale nejde sním ještě obchodovat

  ·  2 years ago (Edited)

Dal jsem buy order za 0.000951. Za celý 1 steem. Na 1.000 DWD. No. Asi ho zruším a dám za míň... Už. Za 0.000201 hned na 5.000 DWD.

!BEER

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @petrvl, here is your BEER token. Enjoy it!

This post has received a 1.04 % upvote from @drotto thanks to: @krakonos.

!BEER

A tenhle znáš?
Přijdou dva Indián, otec a syn, do hospody.
Starý řekne: "Uf!" Dostanou každý pivo. Dopijí.
Starý řekne:"Uf!" Dostanou pivo. Dopijí.
Mladý řekne:"Uf, uf, uf!" Starý řekne:"A domů! Moc kecáš."
!BEER

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @tazi, here is your BEER token. Enjoy it!

Do you already know our [BEER Crowdfunding](https://steemit.com/cryptocurrency/@beerlover/let-s-grow-and-update-the-beer-token-huge-crowndfunding-as-crowdsale)

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @krakonos, here is your BEER token. Enjoy it!

Krize nekrize. Stačí se podívat na obsah košíků, které lidi vyváží ze supermarketů. Dokud jsou plné (kolikrát blbostí), máme se dobře. Až budou prázdné, resp. jen pár nejnutnějších produktů, potom se začne něco mlít.

Prozatím je personální krize, sehnat kvalifikovaného člověka je dnes umění.

Sehnat byt je také umění. Ale já jsem už na té správné straně barikády.

To je dobře. Tady jsme oba na stejné straně.

Zkusil jsem Ti dát experimentální hlas. Co to udělá. Jestli se budou připisovat nějaké tokeny... Vypadá to, že při 1% ne.

1% je asi příliš malá hodnota při současném množství SP, že se všechny zaokrouhlí na 0. Mělo by to fungovat i na komentáře? Někde vidíš za jakou aktivitu se kde jaký token připíše?

Jsem na počátku experimentování. Občas se mi připisují nanočástky v ZZAN a mediaofficials tokenu. Víc zatím nevím.

Tak to jsme na tom podobně. V tokenech plavu jak moucha v lavoru.

Tak se na to napijem...
!BEER