3 roky

in cesky •  2 years ago 

Tak už je to tři roky co jsem na Steemitu nebo poslední dobou i na jeho klonech. To to uteklo. :)


birthday3.png


Přede mnou už je 23013 lidí co tu je stejně dlouho. Docela dobré by bylo vědět kdo z nich je ještě aktivní. Uteklo moře slov v 881 jedna článcích a 4081 komentářích co jsem napsal za ty tři roky. Také jsem něco investoval a už nějaký čas jsem delfín, nevím nevím zda to dotáhnu na kosatku. :) Jestli spadne cena steemu ještě hlouběji tak možná že jo.

Ale nebýt české komunity tak tu už asi taky nejsem. Takže díky #cesky! Je to tu super rybníček. Jen kdyby nám ti rybáři tolik nelovily v našich vodách a zůstávalo tu více rybek. Avšak naše články čtou i lidé co nejsou na Steemitu. Jednak je najdou skrze vyhledávače a druhak třeba skrze nějaký odkaz někde v útrobách internetu. Já si k tomu ještě přihodil reklamu na některé z nich. Reklamní kampaně stále běží a mají už přes několik miliónu zobrazení a skoro tisíc prokliků. Takže i takto získávám čtenáře.

Co však jsme získal je jiný pohled na svět. Steemit Vás prostě ovlivní a díky různým soutěžím a tématům týdne se koukáte okolo sebe jinak. Dokonce občas skoro jako novinář, protože sbíráte informace v terénu, které by jste jinak nesbíraly. A občas i jako fotograf, protože fotíte věci které by jste bez Steemitu nefotili.
Nejvíce mě však těší to že jsem mohl poznat lidi z našeho rybníčku. Sem tam se něco dovědět z toho co dělají a občas i trochu bulvárně nakouknout do soukromí. Je to fajn vědět že tam někdo na druhé straně obrazovky sedí a kouká na to co zase šíleného píšete a dokonce neváhá vám to okomentovat.

Super je že naše komunita spolupracuje na věcech které se týkají této sítě a nejen jí. Myslím že každý se tu bavíme po svém, ale podstatné je že sdílíme společné hodnoty, které se dají vyjádřit jedním slovem. Svoboda.
Tato síť pro mne také reprezentuje určitou naději v to že lidé dokáží žít svobodněji. Dokáží žít více bez řetězů systému a jsou schopni onen systém měnit ve svůj prospěch. Vice či méně je to malý krok k anarchii takové která se sama o sobě nedá definovat, protože ji definuje každý jedinec po svém. Je vidět že to jde. Samo sebou ne bez přešlapů a zápolení. Za tři roky se tu vyměnilo hned několik peprných diskusích a vlny emocí, ale to vše přešlo jak velká voda a na březích českého rybníčka je stále klidný čilý ruch.

A já doufám že to tak bude i nadále, a kdejakou tu velkou vodu přečkáme bez úhony a snad se nám podáří před ní ochránit i nové rybky.

Steemit však není jen ten náš malý český rybníček, ale je to nedozírné množství vodní plochy kamkoliv se člověk jen podívá. A tak se dá koukat nejen za humna, ale i třeba za velkou louži. Koloběh vody je tak neustálý a sním i cvrkot v něm. Už to že máme možnost se nacházet v prostředí, které nemá hranice pevně definované, nám utváří jiný pohled na svět a otvírá nám bránu do nového světa, kde je šumák odkud rybka je, hlavně že je sní zábava. :) A doufám že se tohle podaří přenést i mimo něj do té reality kolem nás.

Takže ještě jednou díky všem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

I já gratuluji...

Dík :)

Gratuluji!
Co mě opravdu mrzí, že jsem Tě prozatím měl šanci (a nejen Tebe) poznat jen skrze Tvé příspěvky na internetu (nebo bych měl psát spíše v internetu?).
Naše komunita snad spolupracovat nepřestane, dokud tady bude. Alespoň podle mého názoru.
!BEER

Posted using Partiko iOS

Noto víš, tak někdy seber prcka a přijeď na nějaký ten sraz :) Ostatně myslím že i verze s dětma by šla :)

Blahopřeji ;-)
To nám to utíká...
!COFFEEA
!trdo

Congratulations @jjprac, you are successfuly trended the post that shared by @petrvl!
@petrvl got 6 TRDO & @jjprac got 4 TRDO!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Token distribution bot developed by @ali-h

dík :)

Nemáš zač. Ať máš brzy hodně kávy, abys jí taky mohl odměňovat ;)

Jsem zvědav, co napíšeš, až tu budeš 30 let. Mimochodem: Co to je #actneran?
!BEER
!COFFEEA

nějakej kmen to je
a pravděpodobně jen už vymenuju všechno jídlo co znám s vykříčníkem nazačátku :D teda jestli si tou dobou budu něco pamatovat :D

coffeea Lucky you @petrvl here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as Witness

Blahopřeju. Moc se takový dárek k výročí nehodí, ale !BEER

Ještě jsi zapomněl zmínit, že patříš do první tisícovky s nejvyšší reputací (931.), to je taky pěkný výsledek. Tak ať Ti to pořád stoupá.

aha vidíš to ani nevím :)
Dík

Přidávám se ke gratulantům. Poslal bych ti kafe, pokud bych ho měl. Takhle ti musí stačit !BEER. Ať slouží :-)

Dík .)

:-). Vypadá to, že nosič piva nějak nestíhá.

no to víš poslední dobou se tu na steemitu nějak moc chlastá :D

8-)

Gratuluju :) Napsal jsi to pěkně. A to, že Steem(it) mění způsob vnímaní okolního světa, rozhodně potvrzuji. Až si někdy říkám, jestli už nejsem příliš deformovaný, když skrze čočku svého mobilu vidím každou druhou věc jako námět na fotočlánek :D

coffeea You need to own more COFFEEA (5 COFFEEA in your wallet allows you to send 1 TOKEN per day)

I have got 5 coffeea.

velká gratulace ke všem tvým narozkám a na discort mi napiš kam ti mám poslat lahev . ta bude lepší než tady ten beer :D

Tak gratulace, ať se ti daří minimálně jako doposud :)

Dík :)

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.

Congratulations!


This post has been granted a 100% upvote, courtesy to @wokeprincess, from BlissFish!
Enjoy the Bliss!

Join us on Discord!
Upvote this post to help the minnows win a bigger upvote!

Tak všechno nejlepší ke Steem-narozkám ;)

dík :)

Gratuluju k výročí!
Pěkně sepsáno ;)
!BEER

Dík

Sorry, out of BEER, please retry later...