Krize

in cesky •  2 years ago 

Nevím, nevím už aby to tu bylo... ale tak si vlastně přemýšlím o té obchodní válce co shodila akcie dolu... budou dál padat??? kdo ví ale mě spíše přijde že zas Trump po nějakém pár týdenním poklesu něco prohlásí a zas to půjde nahoru. Přecijen pořád se tiskne jak na běžícím pásu a inflace pořád nestačí...
Ale kde a komu dojde dech na splácení dluhů? Pak se to zadrhne.

Čína
Ta si devalvovala měnu. Ale k čemu to je. Čínský občan tím neschudnul, ale kdokoliv prodává do číny tak ten jo. Také kdo kupuje z Číny tak ten v podstatě musí zaplatit více yuanů... tedy tam přeci musí existovat tlak na to aby yuan šel nahoru, ale co Čína přeci zas tak průhledná není. Výrobci v Číně zas možná dostanou méně teda pokud mají ceny dohodnuté v yuanech. Takže co? Migrace už začala, podniky tak nějak už s výrobou prchají z Číny od začátku obchodní války stejně jako podniky z UK. Ale přeci jen to trvá odsunout výrobu někam na druhou stranu planety a taky to něco stojí. Další je že výrobci elektroniky a speciálně čipů započali budování výroby někde jinde kůli špehování a bezpečnosti. Takže si tak vlastně přemýšlím co je tohleto za nesmyslný krok. Jediné co z toho Čína má je že její zboží je levnější ve světě a tím více konkurenceschopné. Ale popravdě na vrcholu ekonomického cyklu už dnes moc lidí nechce nějaké čínské šméčko že a speciálně i u elektroniky se takové "pomluvy" dost podepíší na tom že to lidi nechtějí.

A na druhé straně jsou cla a zákazy dovozu. To zase zvyšuje jen cenu dováženého zboží nic víc a možná to dává prostor lokální produkci. Ale v pokřiveném světě dotací, ale spoň v EU to zas takový dopad nemá. Takže co?
Když se kouknete na tyhle hezká data: https://oec.world/en/profile/country/chn/ tak je vidět že takováhle akce bude mít vliv nejen na USA, ale v podstatě devalvace yuanu a sankce mají vliv mnohem více na jiné státy než na USA...

Kdybych svoji paranoiu zapojil na plno tak před začátkem obchodní války se prezidenti někde sešly už nevím kde a přijde mi jak kdyby si tuhle strategii dohodli a tahle válka je jen na oko aby oslabila především jejich společné konkurenty jako EU a ostatní asijské obry.

No dost paranoi takže Německá ekonomika bude dále klesat... pak už mě napadá jen Deuche Bank, Brexit a Ekonomická bublina praská v EU. :) No nicméně nechci to říkat takhle, ale krizi potřebujeme už jak sůl... já vím rostou Vám platy a máme se dobře, ale ve zkutečnosti v makro číslech jdem do háje a nůžky se rozevírají a střední třída zaniká. A je potřeba aby to prasklo, tak buďte připravení, připraveným totiž štěstí přeje. :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

A ja taky doporucuji si koupit trosku fyzickeho zlata anebo jeste lepsi stribra. Trhy tak brzy stoupat nebudu (myslim znacne).