Kikung

in cesky •  2 years ago 

No vlastně jsme dneska chtěl psát o nečem jiném podle mě zase o všem co se tak nahromadilo, ale dnešní pekelnej den a vůbec každodení shon je tak náročnej že padám normálně na hubu každej večer. Nicméně jsme si právě dočetl článek "a pak se dějou věci" od @bodie7 a hned mě napadlo spousty věcí. Třeba že by mohl zkusit to ležení na různé světové strany a zjišťovat jestli se rozčiluje více s hlavou na jih a nebo na západ. :)

Nicméně jsme dočetl k závěru že teda zkusím popsat ten svůj Kikung.

Jak to vlastně začalo.
No tak nějak před mnoha lety jsem sjížděl kde co a narazil jsem na qi-gong. Trochu mě to zaujalo a protože základ všech základů je Ba Duan Jing neboli 8 brokátů tak jsem nakoukával tehdy tohle. Jako příklad třeba tohle Šaolin video:

Je to v podstatě takový základ všech možných stylů. No jenže tehdy to tu nikdo neznal a tak jsme o tom četl texty jak se ty cviky dělají co znamenají. No a protože jsme se to učil sám sebe tak jsem to prostě zkoušel. Plus v jednom videu jeden člověk říkal vydržte to 100 dnů a pak uvidíte... No takže jsme si vymyslel že to musím vydržet cvičit 100 dnů za sebou. No jenže jak se mse to učil sám tak jsem k tomu začal kombinovat věci odjinud jako třeba dech.
Nadýchnete se nosem a vydechnete pusou, ale při nádechu máte špičku jazyka za horními zuby a při výdechu za dolními. Také se snažíte dýchat co nejpomaleji, ale ne tak aby vám došel dech... vlasně při pohybu nahoru děláte nádech a při pohybu dolu vydechujete.

Já vlastně ani nedělal všech osm cviků. A nějaké jsem si domyslel a rozhodně ty pohyby nevypadají jako u toho pána na videu. Nicméně jsme prostě začal cvičit a snažil se dosáhnout těch sto dnů. No jenže než se mi to opravdu podařilo udělat těch sto dnů bez přestávky tak uplynulo několik let. A já občas začal cvičit i něco čemu říkám freestyle kikung. :)
Jo úplně bych zapoměl že jsme k tomu taky přidal to že to cvičím se zavřenýma očima svoje pohyby si představuju nebo jak někdo říká vizualizuju. Pak taky je třeba říct že můj Kikung se cvičí co nejpomaleji a pomalost je právě limitována tím dechem teda tím jak dokážete nejpomaleji dýchat. Ono stou izualizací to někdy bylo i tak že když se střílí šípy tak jsme třeba opravdu pouštěl tětivu a mířil na nějaký virtuální cíl někde. :)

No ale nejlepší je prostě ten freestyle. K němu bych se nikdy nedopracoval kdybych to necvičil několik let a prostě už nezískal ten pocit napětí pohybu v těle. To je pak obrovská bžunda prostě se pohybujete podle toho kde cítíte to napěti a přesouváte ho po těle tak dlouho než zmizí. :) Ona i ta část stím jazykem je super. Si to zkuste dá se to trénovat třeba až někam půjdete tak si na to vzpomeňte a zkuste tak za chůze dýchat. :)
No freestyle je třeba tak hustej že jsem jednou přišel řádně podnapilej domu a věděl jsme že jsem ještě dnes necvičil a že musím zacvičit než půjdu spát a tak nějak jsme se do toho dostal a nechal se unést že jsme mohl cvičit třeba hodinu nebo tak a když jsme docvičil tak jsme zjistil že jsem totálně střízlivej. A to se mi nestalo jednou. Opravdu se dá kikungem vyrušit vnímání alkoholu v těle.

Nejhustčí je však těch sto dnů. Kolikrát jsme třeba už usínal a vzpomněl si že jsme dneska ještě necvičil a vstal z postele a ledabyle odflánk neprocítěně pohyby jen aby se neřeklo a mohl jsme jít spát. Nebo cvičit nemocnej. Nebo po tom co přijdete z 12ti hodinové práce. Jeden čas jsme se proto snažil to cvičit ráno, ale to mi prostě nešlo. Take většinou jsme to cvičil v noci. :)

Ale je fakt že dnes třeba necvičím, protože prostě nemám morál a nejsem schopen se donutit cvičit každý den, ale občas si zacvičím a vlstně sem tam cvičím freestyle kikung třeba i v sedě na židli když čučím na film. No měl bych zase začít já vím, já vím.

Tak tedy nazávěr všem posílám kikungovské štěstí.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jednu dobu jsem se pokoušel cvičit Taekwondo, ale taky sám bez učitele. Moc dlouho mi to nevydrželo. Zvládl jsem asi první dvě či tři lekce z učebnice. ;)
!BEER

Posted using Partiko iOS

dík za pivo :)
tohle jsou spíš takové pohyby než cvičení, ono to je vlasně nezíváno nesprávně zdravotním cvičením protože to není ani bojové ani obrané cvičení...

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @petrvl, here is your BEER token. Enjoy it!

Congratulations!


This post has been granted a 100% upvote, courtesy to @wokeprincess, from BlissFish!
Enjoy the Bliss!

Join us on Discord!
Upvote this post to help the minnows win a bigger upvote!

This post has received a 1.56 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.