Steem investor

in cesky •  2 years ago 

Tak už nějaký čas investuju do steemu, tedy spíše spořím každý měsíc nějakou částku. A poslední dobou jsme tak trochu na pochybách jestli v tom mám pokračovat. Dnes jsme se ptal @godfish co říká na cenu, spadla totiž až pod 20 centů za steem. Tak si tak nějak zkusím sám pro sebe obháit to svoje investování v tomhle článku.

Je to už 15 měsíců co pravidelně nakupuju steem. Začal jsme někde pod dvěma dolarama za steem pak to rychle spadlo pod dolar a pak se to plácá sem a tam od posledního propadu už nějakej měsíc mezi 0,2-0,6 dolarů... Všichni by jsme rádi viděli i já že to půjde na horu. Jednak jsem pořád v mínusu a jen chvíli jsme byl pár tisíc v plusu a druhak by to chtělo přilákat uživatele.

Steemití ekosystém se celkem hezky rozrůstá. je fakt že vydání tokenů byl velký posun a hry jsou také super. Ale tohle se děje i jinde na jiných blockcheinech jako třeba má brzy vyjít hra která bude propojovat LN na BTC a síť etherea. Stejně tak i na samotné Bitcoinové LN toho vzniká hodně.

Statistiky které přináší @penguinpablo jsou super a můžou docela napovědět. A jak je vidět tak nových uživatelů přibývá o trochu více děnně v průměru víc jak 500... což opravdu není mnoho. Necelých 20 tisíc nováčků měsíčně to opravdu moc není... a pak kolik jich tu opravdu vydrží, nemusí být úplně aktivní každý den ale kolik jich opravdu sem tam něco píše. Trochu mi to připomíná situaci ve hře #drugwars kde se počet opravdu hrajících zůžil na pár stovek. Ale stejně si myslím že to potenciál má. Kdyby se steem přehoupl k nějakým 100 milionům uživatelům tak ten ekosystém bude opravdu dlouhodobě životaschopnej, ale to je ještě pěkný kus cesty, když si vemu že je účtů něco okolo 2 miliónů.

Pak je tu celkem podstatná věc a to je kde se steem pohybuje a jak můžete vidět na grafech od @penguinpablo.

Je vidět že velké ryby pravidelně davají powerdown a zadruhé je vidět že mnohem více steemu odchází na burzy než z nich. Je to jasné každý chce nějak vydělat. A bohužel spoustu krypto uživatelů stále nechápe fakt že dolar přeci není krypto a měli by se snažit používat krypto k placení a nákupu služeb než aby se snažili vydělat nějaký počet dolarů. A stejně tak i na steemitu lidé prostě chtějí vydělat a vidí to tak že výdělek pordají a šup za dolárky si koupí zmrzlinu.

No takže jak to vidím já, má cenu ještě dále investovat?
Řekl jsem si kdysi že než bude můj měsíční výnos větší než moje investice tak budu nadále spořit. Ale jsem tak trochu na obavách. Podle mě všichni altkojnový holdeři jsou na tom stejně. BTC prostě leze nahoru a tlačí ceny altů dolu. Ale vydržím. Také jsme si spočítal že ten suprový 16% úrok ze SP je fajn a že potřebuju 30 tisíc SP abych nemusel pracovat, samo sebou za předpokladu že pak steem bude stát alespoň pár dolarů... při dnešní ceně by to bylo mnohem více.
Další věc je že steemem platím dva lidi za jejich práci na mých stránkách. Což je fajn. :) Takže díky že berete steem. :)
Pak také moje úvahy směřují k nějakému použití nějakého krypta na mých webových stránkách, ale zatím volba nikam nepadla uvidíme zda to vyhraje vlastní token nebo bitcoinová LN. přeci jen jde o uživatele. CO se týče vývoje do budoucna tak je vidět že programátorů kolem ekosystému je hodně a pracují. A pak zas na druhou stranu díky levnému steemu stlačuji svoji průměrnou cenu SP dolu a dnes jsme na nějakých 0.35 dolarů... takže mi stačí aby steem šel nad tuto cenu a budu v plusu. A to do toho nepočítám těch pár dolarů nově v tokenech.

Sečteno podtrženo ještě nějaký měsíc vydržím se spořením. V kryptu se prostě vyplatí jet na dlouhodobý plán a držet se ho. Můj odhad je že alty začnou lézt nahoru až BTC překoná svoji dosavadní ATH. Sice moje predikce poslední dobou vůbec nevycházejí, ale uvidíme. :) Taky někde za rohem vykukuje ta ekonomická světová krize. :)
Tak co vidíte to stejně nebo jinak?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hry na Steemu jsou fajn, to máš recht, ale zkoušel jsi třeba Prospectors? Jedou přes EOS s měnou PGL. Hodně zajímavá gamesa ve stylu třeba settlers...

Steemit, jako platformu bez cenzury vidím velice optimisticky. Steem, jeho cenu oproti BTC, potažmo dolaru, vidím bledě. A to z toho důvodu, že mi až moc připomíná tisk nových bankovek.

Vezmu li si jednoduchý příklad. Oněch 30k steemu, které za rok vygenerují potřebné množství steemu na roční výdaje, aniž by dotyčný musel pracovat. Bude prodávat těm lidem, kteří budou chtít také dosáhnout svých 30k steemu pro stejný způsob života. Ve chvíli, až začne prodávat další člověk mající 30k steemu. Zdvojnásobí se nabídka steemu k prodeji. Přirozeně klesne cena, protože oba dva budou chtít prodat. Postupně budou přibývat další a další a cena bude dál klesat. V této fázi se nejspíše nacházíme nyní.

Snaha o rozdělení odměn 50/50 vidím jako pokus o větší poptávku steem stakovat. Ale připadá mi to jako hra o čas. Dokud se steem nebude používat i jinde, než jako staking pro sílu hlasu a bude jej nekonečné množství, cena bude pořád klesat. Protože bude stále přibývat lidí s 30k steemy produkující steemy na prodej. Nebo by se muselo něco zásadního stát s Facebookem a dalšími sítěmi.

Presne tak. Nicmene je dulezite dodat, ze tato inflace je (narozdil od FIATu) vice mene rovnomerne rozprostrena mezi drzitele SP dle toho, kolik ho drzi. Tzn. kdyz je celkova hodnota site konstantni, uzivatel drzenim SP nijak netrati (pri zanedbani odmen svedku). S drtivou vetsinou emitovanych jednotek bude proste nakladat sam investor. Cili STEEM pri konstantni hodnote site bude konvergovat k nule, ale investor tim nijak zvlast netrati (pokud je dobry kurator, pak si i neco privydela... jako treba ja :D).

Snad jsem to nenapsal moc zmatecne :D

jak to myslíš? diť hlasy pro tvůj článek nejsou závislý na tom kolik máš SP???

Bral jsem to z pozice investora. Jak jsem psal, ze s drtivou vetsinou bude nakladat sam investor, tak hlasovani pro clanky druhych je vlastne dar autorovi clanku.

Všem doporučuji přečíst článek od @heimindanger o tom, proč udělal svůj vlastní blockchain s DTC tokeny s trochou inspirace ve Steemu, ale bez jeho nepříjemných vlastností (a to hlavně pro jeho projekt video serveru d.Tube)...

Taky myslím, že si na růst ceny steemu budeme muset ještě počkat. Asi až na další rok. Ale baví mě to tu a baví mě sledovat, jak tu roste infrastruktura. Když steem vyleze na dva dolary, na Steem Engine to začne být mazec :)

Pořád to klesá, supporty nesupporty. A asi ještě bude. Většinou vždy, když si něco pořídím :-D tak teď čekám a čekám. No toť otázka, zda pokračovat v dolar-cost-averagingu, abysme neskončili na 0,01 USD za STEEM :-D
Navíc když roste BTC dominance, ten se vytáhne po prázdninách nahoru a Alty možná půjdou ještě níž....nevím no, těžko radit, sám vždy když někomu poradím, tak to jde obráceně. Ale pro STEEM hovoří počet uživatelů - říkal to i DataDash, který má STEEM právě proto v TOP 10 kryptoměn pro rok 2020.

Vidím to zhruba jako ty ;-)

Do steemu investuju pouze svůj čas a hodluju. Ekonomická krize někdy přijde, s ní nezaměstnanost, volný čas a snaha o alternativní příjem. Začátky jsou tu ale hodně těžké, spoustu lidí počáteční výdělky odradí.

Možná jsme právě ve fázi, která když nás nezlomí, tak nás právě z dlouhodobého hlediska posílí. Hlavní asi je, aby to člověka bavilo.

Congratulations @petrvl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 5000 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 6000

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!