Tak už skoro kolabujeme

in cesky •  2 years ago 

Má takovou oblíbenou stránku http://didthesystemcollapse.com která ukazuje jestli nám zkolabuje finanční systém. Teorie této stránky je postavena na arbitráži cen zlata a stříbra mezi východní a západní burzou. Jestli tahle je pravdivá nevím, ale rozhodně už jsem za roky vypozoroval že když je rozdíl v cenách velký tak pak se dějou divný věci.

Opera Snapshot_20190813_103555_didthesystemcollapse.com.png

Jak vidíte na obrázku dnes je rozdíl v ceně skoro 239 dolarů u zlata a posunul se tak na hranici nebezpečí.

Ve skutečnosti to znamená že investoři na západě za dolary nakupují spoustu zlata a pravděpodobně i jeho derivátů a spol. Také to znamená že investoři se ve velkém na západě přesouvají do bezpečných vod. Ona by za tu nerovnováhu mohla devalvace yuanu, ale kdo ví jak to je. Jasné je že peníze tečou do bezpečných vod. Tím si investoři dávají najevo že ekonomice moc nevěří.
Ona i ta naše ekonomika není na tom moc lépe. Žádaná inflace 2% kterou ČNB cílí je 2.6. Ekonomika nám zpomaluje a automobilový průmysl pomalu začíná stagnovat. Stejně tak ceny potravin letí docela dost nahoru. byty jsou už na naprosto nehorázném maximu a lidé co mají ještě peníze se poohlížejí po koupi mimo lukrativní lokality a tak tlačí ceny nahoru i tam kde na to obyvatelstvo nemá.

A tohle všechno se děje i v globálním měřítku. Takže lidé v chudých oblastech nebudou mít šanci si něco koupit. Bude růst tlak na jejich peněženky a oni jeden po druhém sáhnou k šetření. Tedy přepnou se z utrácecího módu do šetřícího. Budou obracet každou korunu v kapse než ji utratí. A to už tu bude recese. Předlužené společnosti začnou krachovat. jejich investoři přijdou v nich o peníze a najednou už nebudou korunu obracet v kapse jen chudí, ale i bohatí. A v tu chvíli tu je krize, protože investice se zpomalí na minimum. Dojde k pádu akciových trhů díky špatným výsledků.

Prorůstovým faktorem v takovémto období tak zůstávají jen inovace technologií a zlepšení výkonnosti. Inovace v technologiích jsou v tomto případě docela neznámá a růst výkonu v podobě toho že za méně vyprodukujete více je v současné situaci skoro nemožný.

K novu rozjetí ekonomiky je pak potřeba buď delší čas a nebo pokles cen. Samo sebou se dá řící že by mohli pomoci centrální banky svoují úvěrovou politikou, ale když se koukneme na ECB tak ta toho prostoru opravdu moc nemá. Protože její úroky jsou nastaveny v současné době takto: 0,00 %, 0,25 % a -0,40 %. Jinými slovy, banky si každý týden půjčujou tedy refinancujou za 0% úrok, když chtějí něco rychle mají discont sarbu za 0.25 úrok a když uloží prachy u ECB tak úrok je -0.4. Tedy spoření už se snad více zpoplatnit nedá.

Pokles cen v podobě záporná inflace je pak nebezpečím nejen pro předlužené podniky, ale i státy. Protože prostě vy si třeba vyděláte stejně rohlíků ale váš obrat je menší tedy odvede v penězích méně daní. A budete mít méně peněz na splácení úvěrů. A tady nastupuje kolaps bankovního sektoru, který naráží na podstatu peněz protože oni jsou dnes vymyšlené. Onoby nevadilo že si vymyslíme jednotku jako třeba !BEER zde na steemitu, problém spočívá vtom že cena této jednotky není nastavena trhem na reálné hodnoty, tedy že neodráží realitu.

A pokud jste dočetli až sem tak vám je konečně jasné proč něco z těch 21 miliónů Bitcoinů máte mít v dlouhodobém portfóliu.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  • 태그 작성 가이드라인 준수는 콘텐츠 관리와 글에 대한 접근성을 높이기 위해 반드시 필요한 절차입니다. ( It is an essential step to adhere tags guideline, manage content and make access better to your postings.)

  • 스팀코인판에서 활용 가능한 태그는 크게 [보상태그 / 언어태그/ 주제태그]로 구분할 수 있습니다. 보상태그와 언어태그는 필수입니다.(Tags that can be largely grouped into [Main Community / Language / Topic] in community. The language and topic tags are required.)

(예) 한국어로 작성한 자유 주제 포스팅((E.g) Posting for free topic in English)

20190812_141212.png

  • 태그 작성 가이드라인을 준수하는 것이 태그 사용을 규제하는 정책보다 스팀코인판의 가치를 높이는 길이라고 생각합니다.(We believe that adhering tags guideline is a way to increase the value of SteemCoinpan community than that of forcing tags limitations.)

KakaoTalk_20190607_112035846.png


Ani bych se nedivil - trade wars, hráty s úrokovými mírami...tak snad z toho krypto vyjde jako vítěz.

Proto ten, kdo se skutečně seznámil s kryptoměnami (alespoň na základní úrovni) a nenechal se ovlivnit nesprávným či nepravdivými informacemi, vidí v kryptoměnách (ne ve všech samozřejmě) užitek a budoucnost.
!BEER

Posted using Partiko iOS

:)
dík za pivo

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @petrvl, here is your BEER token. Enjoy it!

Do you already know our [BEER Crowdfunding](https://steemit.com/cryptocurrency/@beerlover/let-s-grow-and-update-the-beer-token-huge-crowndfunding-as-crowdsale)

Congratulations @petrvl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 100000 upvotes. Your next target is to reach 110000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Ja si to taky myslim - tzv. Fiat-valuty jsou k nicemu a budou za neco "noveho" vymeneny. Urcite to bude zlato, stribro, platina a kdo vi, jestli i krypto. Podle toho, co ctu, neni to tak jasne, jestli krypto neni taky vsechno organizovane pres CIA/NSA, aby doshali plnou kontrolu nad lidstvem.

myslím že vidím do té technologie natolik že ti můžu říct že dnes už je nesledovatelná pokud víš jak, a jakmile přijdou na řadu chanel factories na bitcoinové LN tak už nebude vůbec možné tě dohledat.
Vem si to tak že LN platby se nikam neukládají ale máš kotvu po které teoreticky při dost informacích někdo by mohl najít vlasníka LN peněženky. ale jakmile budou továrny kanálů tak ta peněženka se bude dát udělat bez té kotvy tím pádem jediný důkaz o tom že btc vlasníš budeš mít v ruce ty a jakmile peníze odešleš, peněženku budeš moct smazat a žádný důkaz o tom že jsi poslala peníze právě ty nebude existovat :)