USD

in cesky •  2 years ago 

Tak to tu zas máme FED snížil úrokové sazby o 0.25. A přitom dolar šel skokově nahoru. Mě to neva a Vám by taky nemělo protože vaše krypto tak stojí více korun. :)
Ale nicméně. Logicky by cena dolaru měla jít dolu, ale trh očekával 0,5 a tak to bylo zklamání a tak dolar šel nahoru. Tady je jasně vidět že ty naše očekávání jsou na nic, jsme pak zklamaní. Teď mluvím o normálním životě. :)

Ale kurz dolaru je zásadní, nebo spíše je zásadní chování FEDu. Pro nás to totiž znamená slabší euro a s tím se veze i koruna. A tím pádem bude dražší nafta a benzín. Zásadní věc která pořád má vliv na ekonomiku.
Přitom je to celkem vtipné, protože Americká ekonomika opravdu šlape na rozdíl od té evropské nebo asijské, které zpomalují. Zvýšení cen benzínu snad už konečně přinese do EU kýžený inflační cíl a tak by ECB mohla konečně přestat uvolňovat. Ale kdo ví co se ještě stane.

Včerejší snížení je první od prosince roku 2008. To znamená že FED už se asi chystá na pěkné ochlazení a tentokrát se mu snaží předcházet. Ale podaří se mu to. No v zásadě jim jde o dolar a ne o svět a to znamená že pro USA dobrý, ale pro nás ne.
A k tomu ty všemožné sankce, jako kdyby "kačer" z bílého domu pomalu odstupoval od globalizace. A očividně i nový Britský premiér je toho jasným znamením. Aby jste věděli my jsme celkem o krůček napřed přeci jen pan prezident je také takový výplod minulo současné nálady, proto bude dost podstatné kdo bude pak. Jsme totiž globalizovaný a to internetem takže když někdo na druhém konci planety vymyslí nějakou bejkárnu tak to hned po něm opakují všichni po celé planetě během pár dnů... ale ekonomika je něco jiného je to tvrdá válka mezi zeměmi, která nám běžným smrtelníkům co si nepůjčujeme miliardy eur se záporným úrokem od ECB je opravdu naškodu.

Vemte si že všichni mají problém s cílovou inflací. Tedy všem bankéřům světa se nezdá dostatečná. Mimo jiné to také byl jeden z důvodů snížení sazeb FEDu. Takže ceny rostou, ale podle nich pomalu. Mě by vážně zajímalo jak to myslí. Trh je úplně rozhoupanej a očividně brzo prolomí rezistence a ještě porosteme, ale opravdu je to dobře? Když cena brambor u nás v obchodech láme rekordy. A vůbec zeptám se vás jednoduše komu ještě vadí že ztratí korunu. Třeba Vám upadne na zem, ohnete se ještě a nebo ta hodnota jedné koruny už za to si ohnout hřbet nestojí. Až si poprvé uvědomíte že Vem je jedno že někomu dáte korunu nebo že ji vidíte na zemi a nezvedne teji. Tak něco bude opravdu špatně. Protože to znamená zánik 1, 2 a 5 ti korun. O čemž také svědčí že 100 dolarovka je momentálně nejrozšířenější bankovkou a nedávno tak překonala dolarovku. Divný co. Tohle fakt smrdí škrtáním nul v blízké budoucnosti, jestli nepřijde krize a nesrazí ceny na kolena tak jsme jak občané pěkně v pytly.

Si opravdu myslím že krypto sehraje podstatnou roli při změně ekonomiky. Tak co španělská komunita má svůj token tak co kdy vydáme #cesky token? :D

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nedávno jsem se pro korunu shýbl. Byla v děrované rohožce v točícím turniketu. Musela to být rychlá akce.
Tady dole je sbírání jedno korun pořád rychlejší, než jejich výdělek. A prásknu se. Nedanil jsem to.

nález pokladu se přeci nemusí danit ne?

tak to je ještě dobré,,, centy v EU už to maj zasebou nikdo je nechce :)

To je pravda. Nemusí. Má se celý odevzdat a nálezce /možná/ dostane 10%.

K těm očekáváním a zklamáním. Jako správný pesimista užívám dvě věty: 1.Netěš se nebo to blbě dopadne. 2. Všechny změny jsou k horšímu.
A většinou to dopadne, jak říkám. A když se netěším a dopadne to dobře, jsem alespoň mile překvapen.

jj to znám takhle už jsem taky dopad... ale moje mysl k tomu osciluje teď mezi špatným a dobrým koncem frekvencí blesku takže ani tak vlastně nevím, ale zklamání je prostě pes :D
a když už jsme vtom krypto světě tak já bych zase chtěl to kokainové opojení z toho jak to poroste :) A oni to teď mají na burze... :)