Cyklotip: Singletrail Vrbno pod Pradědem

in cesky •  2 years ago 

Bikepark Vrbno | Singletrack Vrbensko | Bitetrails Vrbno pod Pradědem - to vše jsou klíčová slova singletrailu u sjezdovky ve Vrbně v Jeseníkách.

Na výběr máte dvě cesty - Tobogan trail (modrou) a Mamba trail (červenou). Černá Natural trail je zavřená a asi už ji nikdo nikdy neotevře.


Bikepark Vrbno pod Pradědem - informační cedule

Cesty jsou zarostlé a poškozené, vysypané kamínky, takže jezdec musí být hodně obezřetný, aby mu to v zatáčkách neuklouzlo.

Pocity z jízdy nebyly nic moc, spíš jsem měl strach, abych se někde nepoložil. Prakticky žádné flow, jen se jede dolů, což bylo umocněno na té modré cestě v pár místech - to prostě nechcete "pustit".


Místy byste neřekli, že se jedná o trail


Klesání...bylo místy opravdu strmé a na neupravené cestě

Další nevýhodou je hrozně dlouhá cesta směrem vzhůru, přišla mi nekonečná. To, že se nahoru nejede trailem ale po silnici je jedna věc, ale zkrátka po cestě dolů useknout trail ve 2/3 a nechat jenom sjezd dolů po sjezdovce....hmm, to už se vám znovu nahoru skoro nechce. Zkrátka je to hodně nevyvážené.

Je vidět, že traily jsou neježděné. Ano, někdo si s tím dal kdysi práci, sice za evropské peníze, ale to neřeším. Ale zkrátka když se trail nevyužívá, je to škoda.

Za zážitek jsem byl rád, nahoře je krásný výhled a pořád jste v přírodě a ne na trenažéru, takže jsem si to svým způsobem užil. Ale když už člověk zažije něco lepšího, jako třeba Singletrail v Mariánském údolí v Brně nebo Singletrail v Jedovnicích, zkrátka to už musíte srovnávat. Tak příště o Rychlebkách - á propós, byl tam někdo z vás?

Hodnocení: 2/10


Výhledy parádní, o tom žádná


Areál sjezdovky ve Vrbně


Mapa areálu, Zdroj: Mapy.cz

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  2 years ago (Edited)

Opravdu pěkná scenérie.
Příčinou nevyužitím těch tras bude nejspíš náročnost. Hlavně ty kopce. Na takovou trasu je potřeba kondice, ba přímo každodenní tréning. Soudím podle sebe. Každodenní ježdění do práce a zpět s batohem. A nebyla trasa, kterou bych neprojel. Dnes? Jedna jízda za měsíc a po několika šlápnutích totalní kaput.

Podívej se kolem sebe. Kolik lidí jezdí do práce na kole, kolik autem. V mém okolí to je tak 1:10. A ti co jezdí denně autem na cyklo dovolenou pojedou do rovinaté krajiny, nikoliv do kopců.

Mimochodem. V Mladé Vožici se každý rok pořádá maraton. Údajně převýšení 800m. http://www.ckmladavozice.cz/vozicky-maraton-2017/

Možná to tím bude, možná je tam slabá základna bikerů (oproti třeba Brnu) - i když přímo v Rychlebkách taky asi moc lidí nebydlí a jezdí tam. Nevím no, je to škoda.
Po cestě do kopce jsme potkali ale asi 5 bikerů, co jeli proti nám a říkal jsem si proč jako to sjíždí po asfaltce a ne trailem?!? Možná se tam jeli podívat a když viděli stav, vzali to radši asfaltkou dolů.

Hi @ritxi!

Your post was upvoted by @steem-ua, new Steem dApp, using UserAuthority for algorithmic post curation!
Your UA account score is currently 2.046 which ranks you at #25988 across all Steem accounts.
Your rank has improved 713 places in the last three days (old rank 26701).

In our last Algorithmic Curation Round, consisting of 154 contributions, your post is ranked at #106.

Evaluation of your UA score:
  • Only a few people are following you, try to convince more people with good work.
  • The readers appreciate your great work!
  • Try to work on user engagement: the more people that interact with you via the comments, the higher your UA score!

Feel free to join our @steem-ua Discord server