Autonomní automobily

in tematydne •  2 years ago 

Jeli jste už někdy v autě, které by samo řídilo? Je to dost netradiční zážitek, ponevadž když jste celý život zvyklí na to, že volantem točíte vy, na brzdu šlapete vy...dostáváte občas docela závan negativních emocí. Nedůvěra v autonomní automobil je daná našimi předchozími zkušenostmi. Ale...nějak to prostě funguje.

V jednom z posledních rozhovorů se známý "bitcoinový obhájce" Andreas Antonopoulos zkoušel zamýšlet nad tím, co by se stalo, kdyby se spojila myšlenka bitcoinu, UBERu a autonomních aut. Řekněme, že nějaký starší taxikář/řidič UBERu, by již využíval samořídíci auto a platby v kryptoměně a náhle by zesnul. Auto by tedy dál vyřizovalo zakázky a dostávalo za ně zaplaceno. Tím by vzniklo takové první taxi bez vstupu člověka. Zajímavá představa, pokud by platilo daně, tak by to asi nikomu nevadilo.

Ale na to si ještě pár let asi počkáme. I když, možná to bude opravdu jenom pár le a ne pár dekád, jelikož velké množství automobilových společností vyvíjí autonomní systémy, v čele s Teslou Elona Muska.

Mě napadl jeden konkrétní příklad, co by šlo s takovým autonomním automobilem dělat. Jdete na oslavu narozenin a kolem půlnoci už se vám chce domů, zavoláte si své auto (jako ve filmu Knight Rider), on přijede k restauraci, naloží vás...a když vás stopnou policisté.....tak musíte asi sedět na místě spolujezdce a tvrdit, že jste neřídili. Snad by vaše auto dostalo pouze domluvu a ne pokutu, nevím.

Asi se nedočkáme létajících automobilů jako v Pátém elementu nebo Hvězdných válkách, ale něčeho podobného, jako ve filmu Já, robot, to je možné že ano (samo řídí, naviguje se..). Ale auta, která řídí člověk nebude možné ze dne na den všechny odstříhnout. Vezměte si množství aut, která nejsou nová ale pořád s nimi lidé jezdí. Nebo třeba veteráni..zakázat je asi nemohou. Budoucnost bude rozhodně vzrušující, už se na ní svým způsobem těším, i když....no bude to jistě kontroverzní doba, takový virus v operačním systému auta by mohl být docela problémem. Ale snad na to budou inženýři myslet.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Proč by měl být problém ohledně daní? Daně má povinnost platit fyzická či právnická osoba. Tebou zmiňované taxi není ani jedno. Bylo by to zkrátka bohaté auto. To jsem se nechal unést.

Ono auto by jistě spadalo do dědictví a bylo by na konkrétním dědici, jak by s autem dál nakládal. Jediný zádrhel by nastal, kdyby uvnitř byl nahraný nějaký privátní klíč, který by nikdo jiný neznal.

No problémů tam je víc, časem třeba zdaní i nějaké stroje/auta. Zvlášť když budou třeba moci těžit kryptoměnu jízdou nebo potvrzováním transakcí nebo tak něco.

Ještě tam uváděl příklad v tom rozhovoru, že nějaký japonec zemřel a zjistilo se to až po 17-ti letech. Protože řádně platil nájem, vodu, elektřinu...ale neměl žádné příbuzenstvo, které by ho tam šlo fyzicky navštívit. Taky takový oříšek...

To je (ne)výhoda dnešních automatických plateb.
U nás by toto suplovala pošťačka, teda dřív. Když se ještě nosili důchody v hotovosti.

No ano, přesně, s dobou přichází i dříve nepoznané potíže :-)

no třeba předseda odborářů myšlenku o zdanění robotů otevřel v jednom rozhovoru před půl rokem...

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.

Nevím, jak moc autonomně si dovede načepovat benzín. Řekl bych, že by jednou dojelo, když by mu pošel řidič.

Přijede do chargeru, automaticky vymění se baterie, zaplatí třeba v kryptoměně IOTA..

Congratulations!


This post has been granted a 100% upvote, courtesy to @wokeprincess, from BlissFish!
Enjoy the Bliss!

Join us on Discord!
Upvote this post to help the minnows win a bigger upvote!

Hi @ritxi!

Your post was upvoted by @steem-ua, new Steem dApp, using UserAuthority for algorithmic post curation!
Your UA account score is currently 2.670 which ranks you at #14617 across all Steem accounts.
Your rank has improved 16 places in the last three days (old rank 14633).

In our last Algorithmic Curation Round, consisting of 164 contributions, your post is ranked at #121.

Evaluation of your UA score:
  • Only a few people are following you, try to convince more people with good work.
  • The readers like your work!
  • Try to improve on your user engagement! The more interesting interaction in the comments of your post, the better!

Feel free to join our @steem-ua Discord server