Sdílení je radost..radost je sdílení

in tematydne •  2 years ago 

Na titulek jsem si vypůjčil slogan másla Hery, markeťáci tehdá udělali dobrou práci, když si to pamatuju dodnes. Ale k tématu.

Říká se, že sdílená radost je 2x větší než ta nesdílená. A sdílené utrpení je 2x slabší, než to nesdílené. S tím souhlasím. Nemyslím teď nějaké postování na sociálních sítích, ač i to může někomu pomoct. Mám na mysli skutečné sdílení face to face, tedy z očí do očí.

Člověk je tvor společenský. Proto vyhledává přítomnost jiných lidí, proto existují restaurační zařízení všeho druhu. Muži i ženy se občas potřebují trochu "vykecat" a hned jim je líp.

Musím říct, že se taky čas od času rád "vykecám" :-), každý ve svém životě zažívá vrcholy a pády a kdyby byl jako Robinson na pustém ostrově, snášelo by se mu to hůře.

Párkrát v životě jsem měl tu možnost být na několik dní "pouze sám se sebou". I při takovém cestování je to zkrátka lepší, být s někým. Nejen, že můžete ty okamžiky s někým sdílet, ale potom když si prohlížíte fotky z cest, dostanete se myšlenkami zpět na to místo, do toho času, kdy jste fotku dělali. A když to je selfie z one-man výletu, zkrátka to není úplně ono.


Zdroj: Pixabay - CC0 licence

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dotaz úplně mimo. Tebe upvotoval qurator. Mě včera zahrnul do programu, ale můj článek neupvotoval. Co mám udělat pro to, aby mě upvotoval, případně jak použít qustodiana?
Díky za sdílení informace...

qurator - asi musíš pár dní počkat na ty upvoty, myslím. ještě nějak měnil pravidla, teď z hlavy nevím, ale chtěl nějakou delegaci za to, aby tě upvotoval. Já mu teď delegoval 50SP, ale z hlavy teď ty pravidla nevím, možná pár dní počkej a kdyby to nešlo tak mu tam hoď něco málo do delegace

qustodian se fakt vyplatí, nejjednodušší je poslat mu třeba 5-10 SBD a do memo/zprávy napsat credit a on tě bude upvotovat dokud kredit nedojde...pak pošleš další

Díky.

Dříve to bylo tak, že po přijetí jsi měl měsíc nárok na upvoty. Dále potom za delegaci nebo poplatek. Jak je to nyní s prvním měsícem, když je přijetí gratis nevím. Ale stejně se vyplatí delegovat nějakou SP, jak píše @ritxi. Za delegovanou SP budeš mít upvoty, dále budeš každý den dostávat nějakou tu setinku jeji Q tokenu a jako držitel Q tokenu zase odměnu ve steem. ;)

Qustodina se opravdu vyplatí, před časem jsem něco málo psal tady. Já tam vždy pošlu nějaké SBD jako "credit" a dokud nedojdou, tak neřeším.

Díky.

Trochu tě opravím, první měsíc jsi měl nárok na tučnější upvoty, potom na standardní. Ale myslím že opravdu teď už to lze jen s delegací, nebo minimálně proto, aby se to vyplatilo.
A ve spojení s tím Q tokenem to bude asi opravdu dobrý deal, zatím to tak vypadá.

Aha, už si nepamatuji. Díky za doplnění.
Ano, Q se zatím pěkně rentuje... Kolem Qurator je velká a silná komunita a tento token se dívám jako na jeden z těch, co mají šanci přežít ;)

Od quratora občas nějaký upvote dostanu i bez delegace. Myslím, že minimum je 100SP, což je pro hodně lidí diskvalifikující. Ale když se poctivě upvotují quratorovy články, tak i on s týdenním zpožděním upvotuje nazpět.

This post has received a 1.56 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.

Hi @ritxi!

Your post was upvoted by @steem-ua, new Steem dApp, using UserAuthority for algorithmic post curation!
Your UA account score is currently 1.905 which ranks you at #29097 across all Steem accounts.
Your rank has dropped 14544 places in the last three days (old rank 14553).

In our last Algorithmic Curation Round, consisting of 171 contributions, your post is ranked at #155.

Evaluation of your UA score:
  • Only a few people are following you, try to convince more people with good work.
  • You have already convinced some users to vote for your post, keep trying!
  • Try to work on user engagement: the more people that interact with you via the comments, the higher your UA score!

Feel free to join our @steem-ua Discord server

Mně tedy občasné bytí samotného se sebou nevadí. Ba naopak, někdy to vyloženě potřebuju :) Ale to rčení o sdílené radosti a bolesti samozřejmě platí i u mě. Pěkný článek, díky @hairyfairy, že ho nominoval do mé sobotní rubriky :)

Dík tobě i hairymu! :)